Kam za sportem či na výlet?

Protože mnoho informací o Malé Úpě se můžete dozvědět na internetu, nebudeme jen “kopírovat” info z webu, ale popíšeme Vám pár našich vlastních tipů na příjemně strávený čas v okolí.

1. Koupání a wellness

Jestli sebou máte děti anebo se prostě jen chcete trochu zrelaxovat, je tu možnost jet kousek za hranice Česka a Polska do aquaparku v Karpaczi. Cesta vám bude trvat okolo půl hodinky maximálně.

! Pokud ale budete chtít zvolit levnější a mnohem přístupnější variantu, je zde nově v Boudě Malá Úpa vytvořeno wellness a dokonce i fitness (fotografie najdete v sekci „obrázky“). Najdete tu velký bazén, vířivku, saunu, páru atd. Jsou tu dostupné uzamykatelné skříňky, ke kterým dostanete čip i s ručníkem na recepci.

2. Túra na Sněžku

Pokud vám zrovna vychází pěkné počasí a máte hodně energie, kterou hodláte využít, určitě nepromeškejte šanci vyjít si na horu Sněžku. Je tu několik možností cesty. Můžete například vyjít už od Pekárny, cesta je dlouhá 7 km. Je tu ale i méně namáhavá cesta, třeba pro rodiny s menšími dětmi nebo pro kohokoliv, kdo si chce užít pořádný výhled na celé Krkonoše. Musíte se jen dostat do Pece pod Sněžkou, kde nasednete na lanovku s kabinkami, která vás doveze až na samotný vrchol Sněžky. Je tu i možnost vystoupit v půlce na Růžové hoře, odkud můžete zbytek dojít pěšky.

3. Bobová dráha

Jste už vyčerpaní? Chcete si trochu odpočinout, ale taky chcete nějakou zábavu? Určitě se nezapomeňte zajet podívat k bobové dráze v Mladých Bukách či v Peci pod Sněžkou! Jedny boby jsou maximálně pro dvě osoby, můžete si ale jízdu užít i sami.

4. Bowling

Špatné počasí? Špatná nálada? Přijďte si ji osvěžit při hraní bowlingu a popřípadě se i dobře najíst! K restauraci s bowlingem půjdete svižnou chůzí okolo 4 minut (asi 200 metrů od Červené pekárny). Bowlingovou dráhu si ale musíte vždy rezervovat (na internetu najdete kontakt).

5. Tělocvična (SkiMU Sport Centrum)

Vedle bowlingu určitě zahlédnete velkou budovu Sport Centra. Můžete si zde zarezervovat velkou halu, squash,  stolní tenis, vypůjčit elektrokola,  míče, rakety atd. Je zde i posilovna a sauna, kterou ale už můžete najít i v BMU.

6. Letní aktivity

Je léto, hezky teplo, dobrá nálada? Zajděte se podívat k Boudě Malá Úpa. Za ní najdete hřiště na minigolf a velké víceúčelové hřiště na hraní tenisu, nohejbalu, fotbalu atd. Hřiště si můžete zarezervovat v půjčovně, kterou najdete nalevo od Boudy. Zde si rovnou můžete vypůjčit hole, míčky, rakety a míče. Nejen ale to! Je zde spousta dalších aktivit, které můžete zažít. Můžete si tu totiž vypůjčit také koloběžky, in-line brusle, kola atd. Čerstvou novinkou je také discgolf u hotelu Javor ve Spáleném mlýně,

7. Zimní aktivity

Chcete si zalyžovat? Jít na běžky? Nebo si jen zasáňkovat? Využijte ideálních možností zdejších sjezdových či běžkařských tratí!

Nemáte lyže, snowboard, běžky anebo sáňky? Máme zde nově otevřenou půjčovnu lyžařského vybavení SkiMU AKTIV, jež nabízí nejnovější modely lyží značky Atomic.

Horkou novinkou roku 2018/19 je nejvýše položené venkovní kluziště v ČR. Samozřejmostí je půjčovna bruslí.